مسیح مهاجری در دیدار اعضای انجمن اندیشه و قلم

🔹در زمان امام حوزه هیچ ردیف بودجه‌ای نداشت و ایشان می‌گفتند خودتان باید حوزه را اداره کنید. بعدا با تعریف بودجه برای حوزه، ردیف‌های مفصل و میز و ساختمان‌ها و حقوق‌های آنچنانی ایجاد شد وهمین روش، به استقلال حوزه لطمه وارد کرده و عوارض منفی در داخل خود حوزه هم دارد.
🔹برخی مراجع مستقل و حتی بعضی که مواضع انتقادی دارند، جرأت بیان مواضعشان را ندارند، مرجع تقلید باید خیلی بالاتر از این حرف‌ها باشد و هرچه را لازم می‌داند، باید بگوید. من طلبه و آن کاسب یا دانشجو، ممکن است بترسیم، ولی مرجع تقلید نباید از کسی واهمه داشته باشد.
🔹مرجع تقلیدی که نتواند حرف خودش را علنا بگوید، بسیار ضعیف است. در گذشته مراجع اگر یک جمله می‌گفتند، مثل بمب صدا می‌کرد. در حالی که نظر دادن مراجع در همه موضوعات، امتیازی برای آنها نیست.


حجت‌الاسلام والمسلمين مسيح مهاجري با تأکيد بر اين که حوزه بايد استقلال خودش را از جميع جهات حفظ کند، گفت: در اين صورت آن استقلال قدرتي ايجاد مي‌کند که حوزه هم حکومت را مقابل خود خاضع مي‌کند و هم در بيرون کشور تأثير خودش را مي‌گذارد. مديرمسئول روزنامه جمهوري اسلامي در ديدار شماري از اعضاي انجمن انديشه و قلم، با يادآوري مخالفت امام خميني(ره) با دادن پول به حوزه علميه تأکيد کرد: در زمان امام حوزه هيچ رديف بودجه‌اي نداشت و ايشان مي‌گفتند خودتان بايد حوزه را اداره کنيد. بعدا با تعريف بودجه براي حوزه، رديف‌هاي مفصل و ميز و ساختمان‌ها و حقوق‌هاي آنچناني ايجاد شد وهمين روش، به استقلال حوزه لطمه وارد کرده است. عجيب اينکه عوارض منفي در داخل خود حوزه هم دارد. من خبر دارم برخي از اين‌ها هم پول مي‌گيرند و هم به نظام، دولت، رهبري و انقلاب بد و بيراه مي‌گويند. مهاجري نمونه استقلال حوزه را فعاليت امام خميني(ره) در قبل از انقلاب دانست که توانست با تحت تأثير قرار دادن همه مردم، حکومت مورد حمايت غرب و شرق آن زمان را هم از پا دربياورد.
⬅️متن کامل سخنان مدیر مسئول روزنامه جمهوری اسلامی را  در لینک زیر مطالعه نمایید:
 👇👇👇
http://jepress.ir/?newsid=253384

پربازديدترين برنامه ها

انتقاد پروازی از کم توجهی شیعه به فعل ائمه در مقابل حدیث

گزارش تصویری از مراسم رونمایی سايت و کتابهای جدید

دغدغه‌های اعضای انجمن اندیشه در حضور آیت‌الله هاشمی

نشست «موسیقی؛ ممنوع یا مشروع؟» برگزار می شود

معرفی نامزدهای تصدی هیات مدیره و بارزسی انجمن

آئین رونمایی از کتابهای دکتر دبیری مهر

تلفيق نظريات علوم انسانی و واقعيات عينی رمز اثرگذاری كتابهای موفق است

گزارش تصویری نشست سالانه انجمن و مراسم ضیافت افطار

گزارش تصویری نشست «منشور حقوق شهروندی

گزارش تصویری نشست «ناگفته‌هایی از آغاز جنگ»

گزارش تصویری «علل عدم پایایی نظام حزبی در ایران»

بزرگ‌نمایی درباره نسبت روایات مخالف و موافق موسیقی

گزارشهای تصویری

اطلاعات تماس

 تلفن دفتر مرکزی: 021-77641180
 شماره دورنگار: 021-77654703
 آدرس: تهران، سه راه طالقانی، خيابان خواجه نصير، كوچه مفيدی، پلاك يك، مجتمع مفيد، واحد 17
کدپستی: 6116631191
شبکه های اجتماعی:  

   

Template Design:Dima Group