عارف در دیدار با اعضای انجمن اندیشه و قلم گفت: متاسفانه نتوانستیم از ظرفیت جریان اصلاحات برای افزایش سرمایه اجتماعی بهره ببریم و گاهی با یکدیگر درگیر یا اسیر اختلافات و سهم‌خواهی هایی شدیم که در ذات این جریان نیست و این اختلافات باعث کاهش سرمایه اجتماعی این جریان می شود.

💠مسئله اصلی کشور ما این است که شرایط لازم برای حضور احزاب تاثیرگذار را نداریم.

💠رسانه ها باید به امور راهبردی بپردازند. انقلاب ما  یک انقلاب فرهنگی بود و باید رسانه ها به این مهم توجه جدی کنند و برای معضلات و چالش های پیش روی کشور ارائه طریق دهند.

💠باور من این است که ما در اصل گفتمان انقلاب با یکدیگر اختلاف نظری نداریم، گفتمان مقابل را هم تخطئه نمی کنیم اما مزیت گفتمان اصلاحات «جذب حداکثری» است؛ این مثال مردمی درباره اصلاحات که از «سروش تا گوگوش» را شامل می شود، صحیح است و ما نمی توانیم کسی را حذف کنیم.

💠در گذشته بر سر اینکه جامعه به نشاط نیاز دارد، توافق نظر وجود داشت. اما امروز از این تجمع ها احساس نگرانی می کنیم؛ چراکه اطمینان نداریم این برنامه با آرامش به پایان خواهد رسید یا نه.

💠هیچ یک از جریاناتی که در داخل نظام هستند آلترناتیو محسوب نمی شوند. چراکه ما در اصل نظام با یکدیگر اختلاف نظری نداریم، تفاوت ما در روش هاست.

💠اصلاح طلبان همواره منافع ملی و مردم را دنبال کرده اند؛ به همین دلیل ما هیچ گاه نمی گوییم تنها ما می توانیم منافع مردم را تامین کنیم. هرکسی می تواند بفرماید، قربان قدمش.بر این باوریم که در شرایط کنونی کشور به یک اجماع و تفاهم ملی نیازمندیم و همه جریانات و گروه ها بایدبریا رسیدن به وحدت کمک کنند.

💠وی ضرورت گفت وگوی ملی به عنوان راهکاری برای برون رفت کشور از چالشهای پیش رو و با یاددآوری اقدامات انجام شده از سوی فراکسیون امید در راستای عملیاتی کردن ایده گفت وگوی ملی از اعضای انجمن اندیشه و قلم خواست درخصوص گفت وگو ملی با  استفاده از ظرفیتهای موجود در بین تشکلهای مختلف در راهبری این ایده تلاش کنند.

پربازديدترين برنامه ها

انتقاد پروازی از کم توجهی شیعه به فعل ائمه در مقابل حدیث

گزارش تصویری از مراسم رونمایی سايت و کتابهای جدید

تلفيق نظريات علوم انسانی و واقعيات عينی رمز اثرگذاری كتابهای موفق است

دغدغه‌های اعضای انجمن اندیشه در حضور آیت‌الله هاشمی

نشست «موسیقی؛ ممنوع یا مشروع؟» برگزار می شود

گزارش تصویری نشست سالانه انجمن و مراسم ضیافت افطار

گزارش تصویری «علل عدم پایایی نظام حزبی در ایران»

آئین رونمایی از کتابهای دکتر دبیری مهر

سطحی‌نگری در ايران جواب نمی‌دهد

گزارش تصویری نشست «منشور حقوق شهروندی

گزارش تصویری نشست «شهید رجایی؛ مردمی یا پوپولیست»

گزارش تصویری نشست «ناگفته‌هایی از آغاز جنگ»

گزارشهای تصویری

اطلاعات تماس

 تلفن دفتر مرکزی: 021-77641180
 شماره دورنگار: 021-77654703
 آدرس: تهران، سه راه طالقانی، خيابان خواجه نصير، كوچه مفيدی، پلاك يك، مجتمع مفيد، واحد 17
کدپستی: 6116631191
شبکه های اجتماعی:  

   

Template Design:Dima Group