محمد توسلی: مرحوم بازرگان با وجود تمام هزینه‌ها ایستاد و به رسالت خود ادامه داد/ عباس سلیمی نمین: امام (ره) به بازرگان احترام می‌گذارد اما راهبرد او را قبول نداشت

محمد توسلی دبیرکل نهضت آزادی در میزگرد «فراز و فرود دولت موقت» گفت: مرحوم بازرگان به رغم تمام هزینه‌ها ایستاد و به رسالت خود ادامه داد. عباس سلیمی نمین پژوهشگر تاریخ معاصر با بیان اینکه امام به لحاظ فردی به بازرگان احترام می‌گذارد اما راهبرد او را قبول نداشت، گفت:‌شورای انقلاب، بازرگان را پیشنهاد داد و امام پذیرفت.امام می‌داند بازرگان اعتقادی به اجماع مردم ندارد اما شورای انقلاب انتخاب کرده و امام هم حکم داده است.

محمد توسلی در همایش بازرگان و انقلاب اسلامی با  اینکه دولت بازرگان را با چالش‌هایش باید در نظر گرفت، گفت: نخستین چالشی که باید به آن اشاره کرد دیداری است که بازرگان در پاریس با رهبر انقلاب داشت. رسم بود که همه به نوعی با امام در پاریس بیعت می‌کردند،  بازرگان ساعت‌ها مذاکره کرد و قرار بود ایشان هم نامه‌ای مانند بیعت بنویسند اما به ایران آمد در حزب مشورت کرد و بیانیه‌ای حزبی داد که چون طی یک سال اخیر مردم رهبری امام خمینی را پذیرفتند، بحث حاکمیت رای ملت است.

توسلی با بیان اینکه در حکمی که امام خمینی به بازرگان دادند آمده است به حکم شرع و خواست مردم من این حکم را به شما می‌دهم، اظهار داشت: در نامه پاسخ، بازرگان هم بر رای مردم تاکید می‌کند او با یک نگاه راهبردی این کلمات را در ۱۵ بهمن سال ۵۷ استفاده می‌کند.

دبیرکل نهضت آزادی افزود: چالش بعدی رفراندوم انقلاب اسلامی است. مردم قرار شد برای رای به جمهوری اسلامی‌ که در پاریس و در بانگ رسانه‌های جهانی گفته بودند و با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی که همه در آن حق اظهارنظر دارند، در پای صندوق رای حاضر شوند.

پربازديدترين برنامه ها

انتقاد پروازی از کم توجهی شیعه به فعل ائمه در مقابل حدیث

گزارش تصویری از مراسم رونمایی سايت و کتابهای جدید

نشست «موسیقی؛ ممنوع یا مشروع؟» برگزار می شود

دغدغه‌های اعضای انجمن اندیشه در حضور آیت‌الله هاشمی

آئین رونمایی از کتابهای دکتر دبیری مهر

تلفيق نظريات علوم انسانی و واقعيات عينی رمز اثرگذاری كتابهای موفق است

معرفی نامزدهای تصدی هیات مدیره و بارزسی انجمن

گزارش تصویری نشست سالانه انجمن و مراسم ضیافت افطار

گزارش تصویری نشست «منشور حقوق شهروندی

گزارش تصویری «علل عدم پایایی نظام حزبی در ایران»

گزارش تصویری نشست «شهید رجایی؛ مردمی یا پوپولیست»

گزارش تصویری نشست «ناگفته‌هایی از آغاز جنگ»

گزارشهای تصویری

اطلاعات تماس

 تلفن دفتر مرکزی: 021-77641180
 شماره دورنگار: 021-77654703
 آدرس: تهران، سه راه طالقانی، خيابان خواجه نصير، كوچه مفيدی، پلاك يك، مجتمع مفيد، واحد 17
کدپستی: 6116631191
شبکه های اجتماعی:  

   

Template Design:Dima Group