در این نشست دكتر طهماسب مظاهری وزیر اقتصاد در دولت اصلاحات و رئیس پیشین بانك مركزی و دكتر غلامرضا مصباحی‌مقدم رئیس پیشین كمیسیون اقتصاد و رئیس اسبق كمیسیون طرح تحول اقتصادی مجلس شورای اسلامی به گفت‌وگو خواهند پرداخت.

گروه توسعه(اقتصاد و مدیریت) انجمن اندیشه و قلم با مشاركت پژوهشگاه فرهنگ،‌هنر و ارتباطات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، نشست روابط اقتصادی ایران با جهان سوم را برگزار می كند.

به گزارش روابط عمومی انجمن اندیشه و قلم، در این نشست دكتر طهماسب مظاهری وزیر اقتصاد در دولت اصلاحات و رئیس پیشین بانك مركزی  و دكتر غلامرضا مصباحی‌مقدم رئیس پیشین كمیسیون اقتصاد و رئیس اسبق كمیسیون طرح تحول اقتصادی مجلس شورای اسلامی به گفت‌وگو خواهند پرداخت.

این نشست، روز شنبه ٩ بهمن ساعت ١٦ در پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات واقع در میدان ولیعصر، ابتدای خیابان دمشق، پلاك ٩ برگزار می‌شود.

حضور در این نشست برای عموم علاقه‌مندان آزاد است.

در پیش درآمد این نشست آمده است:

انتخاب شعار نه شرقی نه غربی، به‌عنوان خط مشی سیاست خارجی جمهوری اسلامی، موجب شد كه به‌صورت طبیعی دیپلماسی ایران به سوی توسعه و تعمیق رابطه با كشورهای در حال توسعه یا جهان سوم پیش رود.

كشورهای جهان سوم نیز طبعا برای تعمیق و توسعه رابطه با جمهوری اسلامی ایران، بدنبال انگیزه و منافع ملی خود بودند كه اولین و متداول‌ترین نوع منافع، منافع اقتصادی حاصل از رابطه با ایران بود.

در مواردی نظیر رابطه با سوریه در زمان جنگ، منافع متقابله حاصله برای ایران از نظر نظامی یا سیاسی وجود داشت اما در رابطه با بسیاری از كشورهای دیگر حتی همین منافع نظامی و سیاسی متصور نبود.

از اشكال رابطه اقتصادی ایران با كشورهای جهان سوم  در قالب فروش غیرنقدی نفت، كمك‌های نقدی و كالا، سرمایه‌گذاری در پروژه ‌ها و صدور خدمات فنی و مهندسی می‌توان نام برد.

پربازديدترين برنامه ها

انتقاد پروازی از کم توجهی شیعه به فعل ائمه در مقابل حدیث

نشست «موسیقی؛ ممنوع یا مشروع؟» برگزار می شود

دغدغه‌های اعضای انجمن اندیشه در حضور آیت‌الله هاشمی

گزارش تصویری از مراسم رونمایی سايت و کتابهای جدید

تلفيق نظريات علوم انسانی و واقعيات عينی رمز اثرگذاری كتابهای موفق است

آئین رونمایی از کتابهای دکتر دبیری مهر

گزارش تصویری نشست سالانه انجمن و مراسم ضیافت افطار

گزارش تصویری «علل عدم پایایی نظام حزبی در ایران»

گزارش تصویری نشست «منشور حقوق شهروندی

گزارش تصویری نشست «ناگفته‌هایی از آغاز جنگ»

سطحی‌نگری در ايران جواب نمی‌دهد

گزارش تصویری نشست «شهید رجایی؛ مردمی یا پوپولیست»

گزارشهای تصویری

اطلاعات تماس

 تلفن دفتر مرکزی: 021-77641180
 شماره دورنگار: 021-77654703
 آدرس: تهران، سه راه طالقانی، خيابان خواجه نصير، كوچه مفيدی، پلاك يك، مجتمع مفيد، واحد 17
کدپستی: 6116631191
شبکه های اجتماعی:  

   

Template Design:Dima Group