انجمن اندیشه و قلم یک سازمان مردم نهاد غیردولتی، غیرانتفاعی و غیرسیاسی با اهداف فرهنگی، اجتماعی و پژوهشی است که پیرو هم اندیشی جمعی از دانش آموختگان دانشگاه ها و روزنامه نگاران، فعالان رسانه ای و صاحبنظران این حوزه در فروردین 1395 شکل گرفت. هدف اصلی انجمن توانمندسازی نیروهای آرمانگرا، کمک به فضای تضارب آرا و تقویت گفتگو، ایجاد ارتباط بین نخبگان حوزه و دانشگاه با مردم و افکارعمومی با استفاده از مزیت های رسانه ای است و شعار آن، تعالی تفکر بر بستر آزادی بیان، تضارب آرا و گفتگوی اندیشه ها.

انجمن اندیشه و قلم دارای 10 گروه تخصصی است با عناوین: سیاست نظری، حقوق، تاریخ، اندیشه، علوم اسلامی، روابط بین الملل، هنر و ادبیات، علوم اجتماعی، مطالعات دفاعی و امنیت ملی، توسعه و مدیریت. رئیس هیات مدیره انجمن دکتر امیر دبیری مهر، مدرس دانشگاه و مدیرعامل آن خانم سمیه عظیمی، روزنامه نگار هستند.

این انجمن در طول سالهای 95 و 96 این انجمن بالغ بر 100 همایش و نشست در حوزه های مختلف برگزار کرده که با استقبال مخاطبان و اهالی رسانه و مطبوعات مواجه شده است. از اهم برنامه های انجمن: همایش ملی «آیت الله هاشمی و هشت سال دفاع مقدس با سخنرانی دکتر ظریف و ناطق نوری»، همایش «بازرگان و انقلاب اسلامی»، دو نشست مناظره پیرامون «نقد نظریه قران رویای رسولانه»، دو نشست مناظره پیرامون موضوع «آخوند خراسانی و حکومت اسلامی»، نشست «چرایی خروج مسلحانه مجاهدین خلق علیه جمهوری اسلامی در سال 1360» که با حضور دکتر خسرو تهرانی و دکتر اکبر طاهری در 30 خرداد 1395 برگزار شد، نشست «فرقانیسم»، نشست «انقلاب فرهنگی؛ چرایی و چگونگی»، نشست «فقه و موسیقی؛ تقابل یا تعامل؟»، نشست «روشنفکران از خیرخواهی تا اقتدارگرایی با نکوداشت داریوش مهرجویی»، نشست «شریعتی و انقلاب اسلامی؛ با مناظره هاشم آقاجری و حاتم قادری»، نشست «محمدعلی رجایی؛ مردمی یا پوپولیست» با سخنرانی بهزاد نبوی و احمد توکلی، نشست «جنبش دانشجویی و مبارزه با فساد»، نشست «دفتر تحکیم وحدت از ظهور تا افول»، سلسله نشست‌های « 100 سال ادبیات ایران» با نقد و بررسی چهره های سرشناس ادبیات و تاثیرات آنها و بسیاری نشست های دیگر....

همچنین انجمن قریب به 20 دیدار با شخصیتهای برجسته نظام و چهره های علمی، فرهنگی، سیاسی و دانشگاهی مطرح کشور داشته است.

پربازديدترين برنامه ها

انتقاد پروازی از کم توجهی شیعه به فعل ائمه در مقابل حدیث

دغدغه‌های اعضای انجمن اندیشه در حضور آیت‌الله هاشمی

تلفيق نظريات علوم انسانی و واقعيات عينی رمز اثرگذاری كتابهای موفق است

گزارش تصویری از مراسم رونمایی سايت و کتابهای جدید

نشست «موسیقی؛ ممنوع یا مشروع؟» برگزار می شود

گزارش تصویری نشست سالانه انجمن و مراسم ضیافت افطار

آئین رونمایی از کتابهای دکتر دبیری مهر

گزارش تصویری «علل عدم پایایی نظام حزبی در ایران»

گزارش تصویری نشست «منشور حقوق شهروندی

سطحی‌نگری در ايران جواب نمی‌دهد

گزارش تصویری نشست «شهید رجایی؛ مردمی یا پوپولیست»

گزارش تصویری نشست «ناگفته‌هایی از آغاز جنگ»

گزارشهای تصویری

اطلاعات تماس

 تلفن دفتر مرکزی: 021-77641180
 شماره دورنگار: 021-77654703
 آدرس: تهران، سه راه طالقانی، خيابان خواجه نصير، كوچه مفيدی، پلاك يك، مجتمع مفيد، واحد 17
کدپستی: 6116631191
شبکه های اجتماعی:  

   

Template Design:Dima Group